A zanecháš-li mě ve tmách, posvítím si svým srdcem.

Svítání

9. října 2016 v 11:04 | P. |  Témata týdne
Zamyslete se nad svým životem. Jste šťastni v životní fázi, kterou právě prožíváte? Pokud je odpověď ano, klidně zavřete stránku a pokračujte v žití.
Jestliže je ale odpověď ne, začněte pátrat po tom, co vás činí nešťastným. Mnohdy to není níc jednoduchého, každý den je stejný a vy nemáte nejmenší tušení, která věc či činnost vám vlastně nevyhoduje. Jděte na to vylučovací metodou. Mám v práci skvělý kolektiv? Ano. Jsem spokojen s tím, jaké mám vztahy se svými sourozenci? Ano. Mám rád svého partnera? Ano, ale miluju svého partnera? Jsem ochotná udělat vše pro jeho spokojenost? Ano, ale chová se tak i on?
Zkrátka objevte to, co vás tíží, to vám pootevře bránu. Jakmlie najdete oblast života, která vás neuspokojuje tak, jak byste očekávali, udělejte s tím něco. Nezaopmínejte ale, že málokdy stačí, když chcete pouze vy. Konkrétně na vztah je potřeba, aby chtěli oba.
Jste-li v další fázi, několik měsíců se odhodláváte k rozchodu, ale bojíte se, jak budete zvládat život osamotě, nepřemýšlejte nad budoucností. Ještě nic na světě nemělo takovou moc, aby se zastavil čas. Asi budete nějakou dobu smutnit, ale možná vás tento krok dopředu učiní nekonečně šťastným. Najednou začnete uskutečňovat své sny, nikoho se nebudete ptát, zda si myslí, že je vaše rozhodnutí správné.
Jednejte vždy tak, aby jste byli šťastní vy sami, pak budou šťastní i lidé, které budete potkávat, budete je totiž přitahovat.
Možná si po pár dnech či měsících konečně uvědomíte, že nejdůležitější v životě každého je štěstí, které je vždy na dosah, jen mu jít naproti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama