A zanecháš-li mě ve tmách, posvítím si svým srdcem.

Život jak nás ho naučí

17. srpna 2013 v 0:46 | P.
Nad články nepřemýšlím dopředu a píšu jen když mám náladu, nic nejde "nasilu". Tentokrát jsem se zamyslela a vím, že příště opět myslet nebudu, nikam to nevede.
Zprvu jsem život chtěla přirovnávat ke slunnému letnímu dni. Pak jsem si uvědomila, že to není dobrý nápad, protože dětství není chladným ránem a dospělost není prozářená úspěchy a radostí.
Děti jsou milé. Ano, pod tvrdou rukou rodiče je dítě hodné, roztomilé, dovoluji si říct, že i lidé, kteří děti nemají rádi jim věnují úsměvy. Čekám plno oponentů, že je špatné dítěti dát na zadek a správně je věci řešit domluvou. Jak se vysvětluje dítěti, které zná pár slov? Vychováním z dětství směřuje náš život.
V první třídě jsme buď lakomí nebo se o věci dělíme. Umíme poslušně sedět nebo rušíme všechny ostatní a už si na nás učitelé stěžují. Pak se to s námi táhne a ze základní školy vycházíme na střední tak, jak jsme z domova přišli do první třídy, jestli mi rozumíte - vychování.
S vychováním souvisí naše výsledky a stanovené cíle.

Obdivuju jednoho muže. Otec zemřel a matka ho v 15 letech vyhodila z domu. Žil kam ho na pár týdnů vzali kamarádi. Teď má ženu a dítě, měsíční plat je šestimístný. Poučen ze svého života, Adámek vychovaný pevnou rukou a hodnější dítě neznám. Dítěti je dopřáváno, proč ne, ale zdravě.

A pak můžeš být podnikatel, koupit bar, ale s lidmi jednat neumíš, protože jsi byl špatně vychovaný, všechno se ti nacpalo pod pusinku a máš to. Odcházejí brigádnice, zaměstnanci. Těžko se zvrátí první dojem.

Dvacetkrát jinak můžeš popsat život, takhle je to podle mě.
Někdy také přemýšlím, že grázlové, kterých se staré babičky bojí za svou povahu často nemohou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tulkakantnerova tulkakantnerova | Web | 17. srpna 2013 v 10:50 | Reagovat

Tohle je pěkný článek, vážně...
Máš pravdu, život leží na tom jak nás rodiče vychovali....

2 EI EI | Web | 17. srpna 2013 v 11:25 | Reagovat

Plné hry zdarma, klikačky za peníze, a spoustu dalších článků najdete na moji stránce.

3 ponts ponts | 17. srpna 2013 v 17:18 | Reagovat

[1]: Děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama